Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Vasaros stovyklų etapas jau įpusėjo

2014-08-06 12:51:54

Vaikų ir jaunimo stovykla „Draugai“ vasaros stovyklų sezoną pradėjo birželio  09 d.

Paskutiniais pavasario mėnesių savaitgaliais per informacinius rėmėjus buvo skelbiama galimybė vaikams praleisti vasaros savaites dienos stovykloje Mažeikiuose. Smagi birželio savaitė sujungė į veiklas 20 vaikų. Dienos stovyklai patalpas mielai skyrė Mažeikių „Jievaro“ pagrindinė mokykla, skaniai maitino kavinė senamiestyje Bella Napoli, vaikų stovyklą dalinai finansavo Mažeikių miesto seniūnija.  

 Pilnos dienos stovyklas pirmas 2 pamainas, kaip ir kiekvienus metus, pradėjome Telšiuose, specialiosios mokyklos sukurtoje gražioje aplinkoje. Džiaugėmės galimybe ir toliau būti partneriais su mokyklos kolektyvu ir administracija; Žemaičių “Alkos” muziejus bei Žemaitijos kaimo muziejus dalinai finansavo edukacinius užsiėmimus kiekvienos pamainos vaikams.

Stovykloje Telšiuose stovyklautojus lankė bitininkas Rimantas Paulauskas (Pikelių km., Mažeikių raj.). Jo pagalba – dovanotas medus, pravesti užsiėmimai - kiekvienas II pamainos vaikas išsivežė pasigamintą saldumyną iš medaus bei riešutų ir sėklų.

Likusios 5 pamainos persikėlė į Plungės raj., sodybą „Žemsodis“.

Per visą vasarą stovyklautojai poilsiauja septyniomis pamainomis, kurių trukmė nuo 7 iki 10 dienų. Stovyklautojai – vaikai iš įvairių Lietuvos miestų bei rajonų, užsienio lietuvių vaikai.

Kelialapius į stovyklas vaikams išpirko Plungės įmonė „Vičiūnai“, Šiaulių ir Telšių miesto savivaldybių vaiko teisių skyriai, Mažeikių vaikų globos namai, patys tėveliai ir globėjai, atvežę vaikus ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, tačiau ir iš Belgijos bei JAV. Dalį kelialapių vaikams dovanojo rėmėjai: UAB „Skogran“, UAB „Palink“, Norfos labdaros ir paramos fondas, UAB „Amilina“, Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“, Rotary klubas „Liberta“.

Birželio mėnesį vaikus lankė ir su jais aktyviai laiką leido Amerikos kadetai, įvertinę be galo skanų lietuvišką maistą, kurį tiekia Telšių įmonė „Lisitėja“, maitinanti vaikus stovykloje „Draugai“ nuo stovyklos organizavimo pradžios. UAB „Vigesta“ ir UAB „Riestlita“, parduotuvėlė Mažeikiuose „Mažoji gryčia“ visą vasarą tieks savo gaminamą produkciją vaikams papildomam maitinimui – naktipiečiams. Stovykloje vaikai maitinami 5 kartus per dieną.

Stovyklaujant Plungės rajone, kiekvieną pamainą vyksta žygiai su nakvyne į Pakutuvėnų vienuolyną. 7 km atstumas nebaisus net 7 metų stovyklautojui. Vien mintis apie žygį vaikams kelia susidomėjimą ir norą praleisti laiką įvairioje aplinkoje ir įvairiomis sąlygomis.

Ir pačioje stovykloje didžioji dalis vaikų gyvena naujai įsigytose kareiviškose palapinėse, kurias dalinai finansavo ir pargabeno UAB „Baltijos arsenalas“ („Viskas armijai ir civiliams“).

Stovyklos vadovai: studentai, baigiamųjų klasių moksleiviai, krašto apsaugos savanoriai, krepšininkai – iš Lietuvos, Prancūzijos, JAV. Jau ne kartą esame minėję, jog „užsiauginame“ savo vadovus – mūsų buvę stovyklautojai į stovyklas sugrįžta kaip vadovai. Vis dažniau jauni žmonės, norintys savanoriauti ir dirbti su vaikais, patys susiranda mus. Dažnai vyresnis stovyklautojas jau pačios pamainos metu tampa vadovų asistentu ir vyresniuoju stovyklautojų draugu: užsiima su jaunesniais stovyklautojais, padeda jiems pasiruošti renginiams, veda būrelius, pokalbius.

Nuo pirmos pamainos vaikams vedamos anglų kalbos pamokos, II pamainoje svečiavosi jaunimas iš Lenkijos ir Portugalijos. Džiaugiamės, kad vaikai turi galimybę kuo daugiau girdėti ir kalbėti užsienio kalbomis.

Mėnesį laiko stovykloje savanoriauja dvi studentės prancūzės, atvykusios iš Bordo, Sarah El Badri ir Dalila Tair. Merginos visapusiškai įsijungė į lietuvišką gyvenimą, mokosi kalbos, giria lietuvišką maistą, ypatingai pamėgo žemaičių blynusJ. Stovykloje vaikams jos veda prancūzų kalbos pamokėles, šokių užsiėmimus, žaidžia įvairiausius komandinius žaidimus.

Liepos mėnesį su vaikais stovykloje dirba Giedrė Paugaitė – moterų krepšinio nacionalinės rinktinės narė. Džiaugiamės galimybe iš arti pamatyti žaidžiančią profesionalę, ir ne oficialios komandos sudėtyje, o su vaikais ir vadovais.

Rugpjūčio mėnesį laukiame savanorės – Amerikos lietuvės Vilijos Baumilaitės. Vilija  ne tik ves anglų kalbos pamokėles, tačiau atsiveža iš JAV sportinio žaidimo – lakroso – įrangą ir mokys vaikus dar Lietuvoje nematyto žaidimo, kurį JAV pamėgę mokyklas bei universitetus lankantys vaikinai ir merginos.

Rugpjūčio mėnesį sulauksime grupės jaunuolių iš Ispanijos, Latvijos ir Turkijos. Stovykloje apsigyvens 44 užsieniečiai ir vadovai.

Rugpjūčio 15-17 dienomis kartu su savanoriais persikelsime į Platelius - dalyvausime „Bėgime Plateliai 2014“, kurį organizuojame kartu su LPF „G vaikų pasaulis“ ir Platelių daugiafunkciu centru. Bėgimas skirtas Žemaitijos merų taurei laimėti (prie renginio jungiasi Mažeikių, Plungės, Telšių ir Rietavo merai).

Vasaros stovyklų etapas baigsis rugpjūčio 24 d.  

Ir tuomet sulauksime kito jaunimo projektų etapo – su stovyklos savanoriais vyksime į projektus užsienyje – į Kroatiją bei Islandiją. 

Stovyklų viešinimą vykdo informaciniai rėmėjai bei partneriai – televizija „Roventa“, laikraštis „Santarvė“,  laikraštis “Plungė“, LPF „G vaikų pasaulis“. Daug foto ir video medžiagos rasite www.facebook.com/stovyklaDraugai.
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)