Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Nuo rudens Mažeikių ir Plungės rajonų vaikai mokysis plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

2014-09-08 17:07:03

Kūno kultūros ir sporto departamento kovo mėn. paskelbtą konkursą „Vaikų mokymas plaukti“ laimėjo VšĮ Vaikų ir jaunimo centras „Džiaugsmo slėnis“ (Telšiai). Organizacija gavo dalinį finansavimą projektui „Plungės ir Mažeikių savivaldybių vaikų mokymas plaukti“. Didžiuojamės, kad Vaikų ir jaunimo centras „Džiaugsmo slėnis“ – vienintelė nespecializuota sporto organizacija, kuriai patikėta padėti I-V klasių vaikams išmokti plaukti.

 

Vaikučius mokys plaukti trenerė Birutė Miltenienė (Mažeikiai), ir nuo rugsėjo vidurio iki Kalėdų užsiėmimus pradės lankyti 161 vaikas iš Mažeikių bei Plungės rajonų. Ši programa skirta moksleiviams, kurie nemoka plaukti, yra fiziškai silpnesni, turi sveikatos problemų.

 

Užsiėmimai pradedami nuo rudens vidurio ir jie vyks Mažeikiuose, Saurida SPA baseine. Baseinas turi tinkamas sąlygas plaukimo pamokų organizavimui ir yra pritaikytas įvairaus amžiaus vaikams, atitinka higienos reikalavimus.

 

Prie projekto dalinio finansavimo, įgyvendinimo ir organizavimo prisijungia Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“, Platelių universalus daugiafunkcis centras (Platelių UDC): organizuoja vaikų atranką Mažeikiuose, Plungės rajone, prisideda prie projekto viešinimo bei informacinės sklaidos. Be to, vaikų atranka ir nuvežimu į baseiną rūpinasi Platelių gimnazija bei Žemaičių Kalvarijos vidurinė mokykla.

 

Plaukimo pamokose vaikai mokysis plaukti bei saugiai elgtis vandenyje.  Mokymų pabaigoje dalyviams bus surengtas kontrolinis įgytų įgūdžių testas ir žinių viktorina, įteikiami kurso baigimo diplomai, LPF „G vaikų pasaulis“ dovanos.  Užsiėmimų metu vaikai skanaus krautuvėlės „Mažoji gryčia“ arbatų, UAB „Riestlita“ riestainių.

 

Plaukimo treneriai ir vandens sporto entuziastai pripažįsta, kad mokėti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – tai tas pats, kas mokėti skaityti, rašyti, skaičiuoti; tas pats, kaip žinoti saugaus elgesio taisykles einant per gatvę, važiuojant dviračiu ir panašiai. Tad plaukimo technikos pagrindų turėtų mokytis visi 7 – 12 metų vaikai.

 

Plaukimo poveikis vaikų sveikatai ir raidai jau ne kartą yra patvirtintas mokslo ir medicinos tyrimais:

- plaukimas skatina normalų vaikų vystymąsi ir augimą;

- didina organizmo atsparumą ligoms;

- ugdo taisyklingą laikyseną, stiprina raumenyną;

- gerina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, kitų organizmo sistemų funkcinę veiklą;

- pratina laikyti asmens higienos reikalavimų bei ugdo socialinius įgūdžius.

 

VšĮ Vaikų ir jaunimo centras „Džiaugsmo slėnis“ turi tikslą šią programą vykdyti ir kaip prevencijos nuo nelaimingų atsitikimų priemonę. Be to, tai puiki vaikų popamokinio užimtumo, neformalaus ugdymo veikla.

 

Projektą inicijuoja ir finansuoja:

 

                              




Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)