Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projektas

2016-03-23 13:39:30

VšĮ Vaikų ir jaunimo centras „Džiaugsmo slėnis“ kartu su Lenkijos partneriu Jaunimo kūrybinės veiklos centru birželio-liepos mėn. įgyvendino projektą ”Būk aktyvus, būk naudingas - būk visuomeniškas!”. Projekte dalyvavo 17-19 metų aktyvus, smalsus jaunimas, siekiantis žinių, naujų patirčių, ieškantis galimybių keisti požiūrį į darbą, verslą. Tai darbštus jaunas žmogus, norintis kurti darbo vietas ne tik sau, bet ir kitiems, matantis savo šalies ir visos Europos ateitį susitelkusių, visuomeniškų ir darbščių žmonių kontekste. Projektas vyko Telšiuose, kur dalyviai smagiai, turiningai ir rezultatyviai praleido vasaros savaitę mokydamiesi, tyrinėdami, ieškodami.

Šis tarptautinis projektas suteikė būriui jaunimo iš Lietuvos ir Lenkijos galimybę pažinti šias kaimynines kultūras, sužinoti daugiau apie jų istoriją, kultūrą, tradicijas, tradicinius patiekalus, amatus, šokius, dainas ir t.t. Dalyviai apsilankė Žemaitijos kaimo muziejuje, kuriame pamatė senovinę kaimo buitį. Jaunimas buvo supažindintas su tradiciniais amatais praktiniame žvakių liejimo užsiėmime. Paskaita su vietiniu bitininku suteikė dalyviams žinių apie bičių darbo ypatybes bei medaus privalumus. Ši paskaita itin sudomino jaunimą, jie uždavė daug klausimų bitininkui, galėjo paragauti jo atvežto medaus ir net pasimatuoti bitininko kostiumą.      

Per verslumo paskaitas su šalių lyderiais jaunimas įgijo grupės formavimo ir darbo grupėje įgūdžių konkuruodami tarpusavyje. Įvairūs sportiniai komandiniai žaidimai sujungė abiejų šalių jaunimą į įdomią ir įtraukiančią veiklą, kuri suteikė atkaklumo, racionalaus mąstymo, strategavimo įgūdžių. Nuo pat pirmos dienos įvestos bendros projekto taisyklės sukūrė pagarbią atmosferą, kurioje dalyviai jautėsi lygūs bei drąsūs laisvai reikšti kūrybiškas idėjas ir jas įgyvendinti. Projekto metu bendrai sukurtos etiketės pačių ruoštiems medaus ir riešutų bei sėklų mišiniams atskleidė ir išlaisvino dalyvių kūrybiškumą bei dizaino įgūdžius.

        

Finalinis talentų šou suteikė jaunimui galimybę atskleisti savo sceninius sugebėjimus bendraamžiams. Visi šie praktiniai neformalūs užsiėmimai suteikė dalyviams patirties ir supratimo apie mažiau populiarias, bet vertingas verslumo galimybes, aktualios diskusijos leido patobulinti anglų kalbos žinias, išmokti priimti kitokią bei apginti savo nuomonę; naujos pažintys su vietiniais ir užsienio bendraamžiais leido susirasti naujų draugų bei bendraminčių ir suprasti, kad naujų įgūdžių bei patirties įgijimas gali būti labai malonus ir įdomus.

     

Kiekvienam projekto dalyviui atsisveikinant buvo įteiktas diplomas už aktyvų dalyvavimą projekto veiklose. Kiekvienas jaunuolis taip pat parsivežė namo indelį pačių gaminto medaus mišinio papuošto pačių kurtomis etiketėmis. 

     
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)