Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Jaunimo užimtumu besirūpinanti J.Gineitienė: Stovyklos vaikams tampa stimulu, dovana

2019-04-12 11:21:46

Straipsnis 15min.lt 

Kasmet po kelis šimtus vaikų aplanko įdomias ir turiningas vasaros stovyklas Žemaitijoje, išvyksta į užsienį susipažinti su vietos jaunimu, turiningai leidžia savaitgalius ir užsiima lavinančia veikla. Ir visa tai – vaikų ir jaunimo centro „Džiaugsmo slėnis“ dėka. 2013 metais įkurta viešoji įstaiga nuolat plečia savo veiklą ir kelia ambicingą tikslą – per artimiausius keletą metų Plungės rajone įkurti centrą ir stovyklą „Draugai“ 5,88 hektarų plote. „Draugiškai bendradarbiaujame su labdaros ir paramos fondu „G vaikų pasaulis“, kuris dirba su daugiavaikėmis šeimomis, socialiai remtinų šeimų vaikais. Šios organizacijos tikslas – padėti, paremti, ir būti tuo centru, į kurį gali kreiptis pagalbos ieškantys. Tačiau po trejų metų įkūrėme „Džiaugsmo slėnį“ tam, kad galėtume į įvairias veiklas įtraukti ir vaikus iš įvairiausių šeimų“, – pasakojo „Džiaugsmo slėnio“ direktorė Jūratė Gineitienė.


Pasak jos, vaikams labai svarbi socializacija tiek tarp bendraamžių, tiek tarp kitų miestų, net šalių jaunimo, todėl vasaros stovyklos – geriausias būdas susipažinti ir užmegzti draugystę.


Todėl, pasak jos, fondas ir toliau gyvuoja nešdamas labdaros ir paramos vėliavą, o jaunimo centras dirba vystydamas socialinį verslą su vaikais, jaunimu, ypač organizuodami popamokinę veiklą, vasaros stovyklas, kuriose randa ką veikti mėgstantys įvairias veiklas. Čia taip pat keliami patyčių prevencijos, lyderystės, profesinių galimybių klausimai, vyksta įvairios diskusijos, pokalbiai, susitikimai, dirbama grupėse. Pasak J.Gineitienės, vaikų ir jaunimo centras stovyklas organizuoja nuolat, nors daugiausia jų neabejotinai vyksta vasarą, tuomet, kai moksleiviai atostogauja. Vadovės teigimu, praėjusių metų vasara buvo itin darbinga – „Džiaugsmo slėnis“ priėmė net 500 vaikų. „Labai džiaugiamės vaikų ir jaunimo susidomėjimu, nors šio skaičiaus jau net buvome išsigandę, nesitikėjome tokio populiarumo“, – 15min sakė pašnekovė.


Jos teigimu, įprastai birželio–rugpjūčio mėnesiais vykstančios stovyklos organizuojamos pamainomis, o jų tenka surengti mažiausiai penkias (daugiausia iki šiol vykusių buvo devynios), kartais tuo pat metu rengiamos ir kelios stovyklos, kurios įsikuria keliose skirtingose vietose – pavyzdžiui, viena Plungėje, kita – Mažeikiuose, Telšiuose, Plateliuose. Į kiekvieną jų susirenka nuo 60 iki 120 vaikų, nors ateityje maksimalus dalyvių skaičius vienoje stovykloje neturėtų viršyti 90–100 – taip būtų galima skirti daugiau dėmesio kiekvienam vaikui. „Džiaugsmo slėnis“ kol kas fiziškai neturi jokių patalpų, nuo 2015 metų 5,88 hektarų plote žingsnis po žingsnio pradėjome statyti centrą, bendraujame su architektais, statybos per tą laiką jau pasistūmėjo, tačiau dar yra ką veikti. Kita vertus, tikimės, kad 2021-ųjų vasarą visus vaikus galėsime pakviesti į įspūdingu landšaftu ir gamta pasižyminčią vietą Plungės rajone, šalia Žemaitijos nacionalinio parko“, – kalbėjo J.Gineitienė.


Centro direktorė sako norinti kuo greičiau plačiai atverti duris vaikams naujose patalpose, tuomet net tik nebereiktų ieškoti vietos, bet ir pačias stovyklas būtų galima rengti efektyviau, išnaudojant esamas vietos erdves, turimą inventorių. Vaikų ir jaunimo stovykloms centras nuolat ieško ne tik kompetentingų vadovų, bet ir prie organizavimo norinčių prisidėti savanorių, vyresnių klasių moksleivių, įvairių sričių specialistų, kurie stovyklos dalyviams papasakotų apie savo veiklos profilio įdomybes, pasidalintų darbo patirtimi, įtrauktų į kūrybines dirbtuves. Skirtingi žmonės, skirtingos asmenybės ir vaikams esą suteikia galimybę įsitraukti į kuo įvairesnę veiklą. „Kviečiame įvairius žinomus žmones – dailininkus, muzikantus, juvelyrus, vaikams labai įdomūs jų užsiėmimai, be to, padeda iš arčiau pažinti ir pačią profesiją, jos darbo pobūdį“, – kalbėjo J.Gineitienė.


Stovyklas „Džiaugsmo slėnis“ organizuoja tiek vasarą, tiek ir žiemą, vienos jų trunka savaitę, dvi, tačiau kartais vaikai ir jaunimas yra įtraukiami ir į trumpesnes, kelių dienų ar savaitgalio išvykas. Prie kai kurių stovyklų prisijungia ir vaikai iš sudėtingesnių šeimų – bendruomeninių, vaikų globos namų, rizikos šeimų. „Sykį pabandėme vieną pamainą padaryti pakvietę visą kritinę masę, tačiau tokia praktika nepasiteisino. Tokie vaikai turi būti viename būryje su kitais vaikais, turi būti balansas. Todėl dabar stengiamės juos integruoti“, – kalbėjo J.Gineitienė.


Džiaugsmo slėnis“, kaip nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, nuolat ieško rėmėjų, įsitraukia į įvairius projektus, taip pat užsiima ir ūkine komercine veikla. „Rėmėjai centrui suteikia finansinę pagalbą, paramą daiktais, maisto produktais, paslaugomis, padeda organizuojant stovyklas, jaunimo susitikimus, tarptautinius mainus – jiems patys rašome projektus, juos laimime, gauname finansavimą ir bent kartą metuose stengiamės jaunimą išvežti į stovyklas užsienyje. Jau esame aplankę Latviją, Lenkiją, Estiją, Belgiją, Kroatiją – ten rengiame temines stovyklas jaunimui nuo 14 metų. Taip pat palaikome ryšius ir turime komandą Čikagos lietuvių bendruomenės tarpe, drauge dirbame su Švedijoje gyvenančiais lietuviais“, – pasakojo centro vadovė. Tarptautiniai jaunimo mainai vyksta ir Lietuvoje – tuomet čia atvyksta kitų šalių atstovai, kurie drauge su „Džiaugsmo slėnio“ jaunimu leidžia laiką, per įvairus žaidimus ir edukacines programas ieško ir domisi kultūriniais skirtumais. „Nuo 20 iki 100 vaikų iš skirtingų šalių susitinka turėdami kokią nors teminę stovyklą. Praėjusią vasarą čia apsilankė latviai, lenkai, rumunai, gruzinai, jordaniečiai, jaunimas iš Azerbaidžano, Serbijos, Ukrainos. Būna, suvažiuoja kokių penkių šalių atstovai, visi bendraujam, draugaujam kartu – tokios patirtys labai naudingos“, – sakė J.Gineitienė.


Tokias stovyklas dažnai iš dalies finansuoja vairios užsienio organizacijos, centras neretai sulaukia ir rėmėjų Lietuvoje dėmesio. Viena tokių organizacijų – „Norfos“ labdaros ir paramos fondas, jau ne vienerius metus remiantis tiek 2010 metais įkurtą labdaros ir paramos fondą „G vaikų pasaulis“, tiek viešąją įstaigą „Džiaugsmo slėnis“. „Esame labai dėkingi, kad gauname finansinį rėmimą, kuris kasmet vis auga, 2019 metams esame sutarę dėl 8 tūkst. eurų paramos, kurią išdaliname įvairiems projektams, vykstantiems visus metus. „Norfa“ yra mūsų didelis draugas, toks, kuris yra kartu ir džiaugsme, ir sunkiame etape – fondo vadovui Jonui Dunduliui galime bet kada paskambinti, sulaukiame jo palaikymo ir tai labai vertiname. O jis ir pats iš aplinkinių kraštų vaikus kviečia prisijungti, aktyviai dalyvauti – tai džiugina“, – kalbėjo pašnekovė. „Mažų miestelių vaikai mažiau keliauja, mažiau kur dalyvauja, todėl mūsų tikslas – praplėsti jų akiratį, ugdyti platesnę jų pasaulėžiūrą, mąstymą, suvokimą. Kartais net tėvams sakome – jūs tik atvežkite savo vaikus, o mes jais pasirūpinsime, dėmesio ir šilumos nepritrūksime. Per 7 ar 10 dienų, galbūt – poros savaičių stovyklą juos įkrauname energijos, pozityvaus mąstymo, savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, skatiname naujų idėjų generavimą, o vaikai dar ir naujų draugų atranda – tokia veikla mums prasminga“, – 15min kalbėjo J.Gineitienė.


Pasak jos, kai kuriems vaikams tokios stovyklos tampa stimulu, dovana, motyvacija. Kadangi dalis dalyvių sulaukia finansavimo, tokiu atveju jiems stovyklos nekainuoja. „Į žiemos stovyklas atvyksta 99 procentai remiamų vaikų, vasaromis siekiame nemokamai pakviesti prisijungti ne mažiau nei 200 vaikų“, – sakė J.Gineitienė. 


https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/pokalbiai/jaunimo-uzimtumu-besirupinanti-j-gineitiene-stovyklos-vaikams-tampa-stimulu-dovana-1040-1097982?fbclid=IwAR2zgiEBBr4mkMlWG-8Sqf6ObypwRGuwm11uDSOSdGR-OpZrVNR_A1zvf4Y
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)