Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Jaunimo mainai Latvijoje „Handicraft‘s“

2016-10-10 14:56:15

Tekstas Kamilės Valiušytės.

Nuotraukos Martyno Jurgučio.

Rankdarbiai – tai viena iš svarbiausių kultūros dalių, atspindinti tautos istoriją, jos savitumą, todėl jų  mokymasis leidžia pažinti ne tik savo, bet ir kito žmogaus kultūrą. Būtent mokyti savo ir mokytis kitos tautos rankdarbių ir tokiu būdu pažinti kitą kultūrą, suprasti tautų skirtumus bei skatinti toleranciją ir buvo pagrindinis Latvijoje vykusio projekto „Handicraft‘s“ uždavinys, kuriame dalyvavo ir Všį Vaikų ir jaunimo centras „Džiaugsmo slėnis“.

Jaunimo mainai, vykę Rugsėjo 24-30 dienomis, sujungė penkias šalis iš skirtingų Europos kampelių: Lietuvos, Latvijos, Turkijos, Rumunijos ir Slovėnijos, kurios susitiko magiškame Ramavos dvarelyje, leidusiame pasijusti tarsi pasakoje jau nuo pirmos dienos ir puikiai atspindėjusiame projekto dvasią.

 

Kiekvieną dieną jaunimas susipažino su vienos ar dviejų šalių rankdarbiais ir turėjo galimybę išmokti juos pasigaminti. O veiklos pasirinkimas buvo labai įvairus: nuo latvių pristatytų baltiškų ženklų gaminimo iki turkiškų mozaikų kūrimo. Projekto dalyviai išbandė daugybę technikų: tiek siuvo žaisliukus, siuvinėjo įvairius raštus, tiek tapė ant medinių lentelių. Visi rankdarbiai buvo skirtingi, todėl buvo galima išbandyti labai daug ir kiekvieną kartą sulaukti įdomaus, o kartais ir netikėto rezultato.

 

Kultūros pažinimas neužsibaigė vien tik rankdarbių gaminimu, kiekviena šalis taip pat dalyvavo ir rengė kultūros vakarus, kurių metu kalbėjo ne tik apie savo šalį, jos istoriją, tačiau ir mokė savo tautinius šokius, pristatė tradicinius valgius. Šie vakarai išsiskyrė jaukumu, gera nuotaika ir aktyviu jaunimo dalyvavimu. Kiekviena šalis turėjo galimybę susipažinti su turkiškomis melodijomis, rumunų, slovėnų liaudies muzika, šokiais bei pamatyti latvių liaudies ansamblio pasirodymą ir patiems jame sudalyvauti. Lietuviai taip pat pristatė savo šalį, o linksma mūsų liaudies muzika privertė pajudėti ne vieną projekto dalyvį. Vis tik, kad ir kokia unikali kiekviena kultūra ir kiekvienas vakaras, visi atrado ne tik skirtumų, bet ir kartais labai netikėtų panašumų, kurie projekto dalyvius tik  dar labiau suartino.

Žinoma, koks būtų apsilankymas Latvijoje, jei neturėtum galimybės nuvykti į Rygą, o ypač jei esi taip netoli jos. Taigi viena iš projekto dienų buvo skirta šio nuostabaus miesto pažinimui. Vykusio „Lobio ieškojimo“ metu jaunimas galėjo atrasti visą Rygos senamiesčio grožį, susipažinti su šiuo nuostabiu miestu, jo istorija ir pamatyti neįtikėtinų vaizdų. Juk tai vienas seniausių miestų, turintis unikalią architektūrą ir leidžiantis pažinti latvių kultūrą, pamatyti vietinių žmonių gyvenimą. 

Projekto pabaigoje dalyviai apsilankė Kekavoje surengtoje parodoje, kurios metu visi galėjo pasidžiaugti savo atliktu darbu. Pasirodo buvo nuveikta tikrai daug ir nemažiau išmokta. Taigi paskutinės akimirkos kartu buvo labai jaukios ir pilnos įspūdžių, tačiau kitą dieną laukė atsisveikinimas, kurio metu buvo ir ašarų, ir vilties vėl susitikti. Regis, projekto tikslas tikrai buvo įgyvendintas. 

Nuotraukų albumą rasite https://www.facebook.com/stovyklaDraugai/photos/?tab=album&album_id=1223920010963664 .
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)