Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Įspūdžiai iš tarptautinės vasaros stovyklos

2015-10-14 17:10:26

...Autobusas vėlavo išvažiuoti, o mes niekaip negalėjome išsiskirti: ašaros bėgo upeliais, o mes vėl ir vėl apsikabindavome vieni kitus, sakydami „Iki pasimatymo!“. Su Lenkijos jaunimu ir jų vadovėmis praleidę nuostabią, turiningą, pažintinę savaitę, tapome draugais, o laikas prabėgo taip greitai, jog vieni kitų klausinėjome: ar tikrai savaitė turi tik 7 dienas?

Taip baigėsi stovyklos „Draugai“ pirma pamaina (liepos 12-18 d.), kurioje kartu su moksleiviais iš Mažeikių, Skuodo ir Telšių stovyklavo grupė jaunimo iš Lenkijos Vielunės miesto Mikolajaus Koperniko mokyklos. Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“, šiais metais bendradarbiavęs su Mažeikių muzikos mokykla ir jau antrus metus bendradarbiaujantis su Ylakių gimnazija (Skuodo raj.), 14-ka aktyviausių vaikų pakvietė į šią stovyklą. Be to, fondas jau antrus metus skiria dėmesį vaikams iš skurdžiai gyvenančių šeimų, lankančių Telšių dienos centrą, dėl to ir šiais metais trys vaikai iš Telšių miesto bei rajono buvo pakviesti į  stovyklą „Draugai“.   

Stovykla „Draugai“ įsikūrė nuostabiame gamtos kampelyje Plateliuose, netoli Platelių ežero esančiuose poilsio namuose „Šaltinėlis“.

Stovyklautojams nuobodžiauti tikrai nebuvo kada. Stovykloje veikė dailės, šokių, žurnalistikos, dainavimo, teatro, sporto būreliai, anglų kalbos užsiėmimai. Kiekvieną dieną turėjome vis kitokį vakaro renginį. Stovyklautojai geriausiai įvertino Talentų šou ir stovyklos Baigiamąjį renginį. Nenuostabu, juk šiems renginiams patys intensyviai ruošėsi visos stovyklos metu. Talentų šou atskleidė, kiek daug turime puikių, talentingų, gabių ir kūrybingų vaikų. Labai džiaugiamės, kad svečiai iš Lenkijos nebuvo tik svečiai, o pilnai įsitraukė į stovyklos programą, dalyvavo užsiėmimuose, ruošėsi renginiams, siūlė savo pagalbą, buvo aktyvūs, linksmi ir bendraujantys.

Tautinė vakaronė su Telšių folkloro kolektyvu „Spigėns“ supažindino svečius su lietuviškomis dainomis, šokiais ir žaidimais. Daugumai svečių iš Lenkijos ši vakaronė buvo vienas iš įspūdingiausių stovyklos renginių. Lenkai taip pat parengė savo programą ir supažindino mus su Lenkija ir jų gimtuoju miestu Vielune.

Susipažinti su mūsų krašto papročiais, istorija dalyvius kvietėme į Platelių dvaro sodybą – muziejų, Plokštinės Šaltojo karo ekspoziciją, Stepono Krikščiuko baldų gamyklą ir jo įkurtą senovinių daiktų mini muziejų. Apsilankėme naftos perdirbimo įmonėje „Orlen Lietuva“, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje.

Bendros veiklos, užsiėmimai, žaidimai buvo tai, kas labiausiai apjungė stovyklautojus, skatino bendrauti, tobulinti anglų kalbos įgūdžius, išmokti vieną kitą lietuvišką ar lenkišką žodį. Siekėme pažinti vieni kitus geriau ir tapome draugais. 

Stovyklos nuotraukas žiūrėkite čia: http://stovykladraugai.lt/galerija-57

 

Stovyklų idėjos globėjas:

Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ (www.gvaikupasaulis.lt)
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)