Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Būk aktyvus, būk visuomeniškas – būk naudingas! / BEE active, BEE useful – BEE community!

2014-10-09 13:47:34

2014 m. spalio 18 d. Mažeikiai. Organizatoriai – VšĮ Vaikų ir jaunimo centras „Džiaugsmos slėnis“. Viešbutis „Valina” ūžia nuo būrio jaunuolių iš Lietuvos, Latvijos ir Ispanijos. Toks tarptautinis šurmulys neapleidžia viešbučio koridorių ir kambarių 10 dienų. 56 dalyviai, kuriems virš 15 metų, iš trijų Europos Sąjungos šalių susirinko į jaunimo mainų projektą „BEE active, BEE useful – BEE community!“. 

Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla, ypač palaikant direktorei Reginai Arbatauskienei, suteikė galimybę savo mokyklos 9 jaunuoliams dalyvauti šiame jaunimo susitikime. Kiti lietuvių grupės dalyviai atvyko iš Mažeikių, Šiaulių miesto bei rajono, Panevėžio ir Radviliškio rajonų. 

Projekto pavadinimas "BEE active, BEE useful - BEE community!" turi omenyje bites,  jų naudingą darbą ir gyvenimą bendruomenėse. Tai tarsi kvietimas-raginimas Europos jaunimui semtis gerų pavyzdžių ir idėjų iš gamtos: bičių darbštumas, bendruomeniškumas, jų darbo produktas – medus – ekologiška, natūrali ir naudinga sveikatai medžiaga, o taip pat vaistinės žolelės, iš kurių renkamas nektaras, ir Lietuvos auksas – gintaras - natūralus ir labai panašus į medų gamtos kūrinys - visa tai bus junginys to, ką galima susieti su jaunų žmonių pasaulėjauta, darbštumu, žingeidumu, noru dirbti. Taip, kaip bitės skraido ir renka gėrybes, kuriomis vėliau dalinasi su kitais, taip ir mes kviečiame Europos aktyvų ir darbštų jaunimą – „jaunąsias bitutes“, keliauti ir rinkti gėrybes - žinias, patirtį, įspūdžius ir vėliau dalintis su aplinkiniais, taip kurti aktyvias bendruomenes, verslą.

Projekto metu dalyviai kasdien buvo įtraukti į įvairias neformalaus ugdymo užduotis: jaunimas dirbo grupėse, diskutavo, lavino ir atskleidė savo kūrybiškumą, bendravo anglų kalba, išmoko ir keletą žodžių kitomis kalbomis. Diskusijų metų palietėme tokias temas, kaip stereotipai, kultūrinis tapatumas, verslumas.

Dalyviai žaidė įvairius susipažinimo žaidimus, kūrė reklamas televizijai, vaidino įvairias situacijas, šoko, dalyvavo „medžioklės“ iššūkyje Mažeikių mieste, keliavo į Palangą, kur aplankė Gintaro muziejų, grožėjosi Baltijos jūra, susipažino su Pajūrio regioniniu parku bei pamatė žymiąją Olando kepurę, Kalnėnų pagrindinėje mokykloje surengė folkloro vakarą su Telšių kolektyvu „Spigėns“ ir Talentų šou, kuriame atskleidė savo meninius sugebėjimus. Dalyviai turėjo progą susipažinti su lietuvių, latvių ir ispanų kultūromis kiekvienos iš šių šalių skirtame vakare. Veiklas lydėjo juoko pliūpsniai, gera nuotaika ir džiaugsmingos emocijos, kurios tęsdavosi ne tik veiklų metu, bet ir neformalių vakaro (ir naktų) pasisėdėjimų metu.

Įdomu buvo stebėti atskirų šalių jaunuolių valgymo ypatumus, specialiai dėl to ruošėme švediško stalo tipo pusryčius, aišku, kvietėme ragauti ir skanauti mūsų tautinių valgių. Stengėmės įsiklausyti į dalyvių norus ir pageidavimus ir suprasti jų nacionalinius skirtumus bei panašumus.

   

Dalyviai grįžo namo ne tuščiomis! Viena iš projekto finalinių užduočių buvo sukurti logotipus stiklainiams, į kuriuos pylėme lietuvišką medų, sumaišytą su riešutais ir sėklomis, atvežtais iš Latvijos ir Ispanijos. Tokiu būdu patys sukūrėme produktą, taip praktiškai mokydami jaunimą apie verslumą. Kiekvienas dalyvis namo išsivežė po vieną bendrai sukurto produkto stiklainį. Tuo dovanos nesibaigė – dalyviai gavo rinkinius dovanų, kurias mielai suteikė Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ ir UAB „BIGSO“. AČIŪ jiems!

 Visas nuotraukas iš projekto galite rasti apsilankę https://www.facebook.com/media/set/?set=a.814098691945800.1073741848.493549784000694&type=3

    
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)