Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Auga jaunieji lyderiai

2016-03-23 13:30:17

2015 m. rugsėjo 2-11 dienomis VšĮ Vaikų ir jaunimo centras „Džiaugsmo slėnis“ įgyvendino Erasmus+ dalinai finansuotą projektą „Jaunimas perima lyderystę Europoje“ (“Youngsters Taking Over Leadership in Europe”).

Dešimties dienų projektas, į kurį susirinko 42 dalyviai iš Lietuvos, Estijos ir Italijos, praėjo itin produktyviai ir įdomiai.

Stebėdami įvairias apklausas, matėme didelį susidomėjimą lyderystės temomis, ypač jaunimo tarpe. Savo organizacijos darbo praktikoje matome, kad darbe su vaikais ir jaunimu, ypač paaugliais, reikalingas stiprus lyderis, gebantis aiškiai ir įtikinamai kalbėti, kūrybiškai mąstyti ir tuo pačiu būti draugas vaikams. Lyderystės tema yra aktuali dėl realaus poreikio ugdyti jaunus lyderius šiandien, norint pasiekti gerų rezultatų ateityje. Kad pasiekti rezultatai užtikrintų asmeninę ir visuomenės gerovę ne tik savo šalyje, bet ir visos Europos kontekste.

Išsikelti projekto tikslai buvo pasiekti 100 procentų: projekto dienos svečias – jaunasis lyderis, nevyriausybinės, lyderius ugdančios organizacijos Mažeikių „Versli karta“ įkūrėjas Irmantas Sujeta supažindino dalyvius su lyderystės sąvoka, jos svarba šiuolaikiniame pasaulyje, taikė įvairius lyderio savybes ugdančius metodus. Iš pačių dalyvių nuotaikos ir atsiliepimų buvo galima suprasti, kad svečias suteikė jiems daug naudingos informacijos ir padėjo pagrindą tolimesnei diskusijai apie lyderystę.

Jaunimas užmezgė naujas tarptautines pažintis ir draugystes, aktyviai dalyvavo bendrose veiklose, ugdė komandinį darbą; įvairių veiklų pagalba pažino kitas, kartu projekte dalyvaujančių šalių kultūras; keitėsi gerąja patirtimi ne tik projekto veiklų metu, bet ir laisvalaikiu; suplanuotos veiklos, pirmąjį vakarą visų bendrai nutartos taisyklės ugdė jaunų žmonių savimonę, atsakomybę ir asmeninį įsipareigojimą.

Projektas padėjo dalyviams įgyti žinių apie lyderystę bei ugdyti dalyvių kompetencijas, svarbias lyderiams: kūrybiškumą, komunikabilumą, viešojo kalbėjimo gebėjimus, geresnį gebėjimą suprasti visuomenės grupę ir daryti įtaką jiems.

Norisi pabrėžti ir pasidžiaugti finalinio renginio – „Prezidento rinkimai“ – įgyvendinimu ir rezultatais. „Prezidento rinkimų“ metu dalyviai, suskirstyti į keturias grupes, turėjo išsirinkti lyderį, kuris atstovaus jų „partiją“ prezidento rinkimuose. Kiti „partijos“ nariai turėjo pasiskirstyti pareigomis: „agitacinės kampanijos vadovas“, „viešųjų ryšių vadovas“ ir „kampanijos dizaineris“. Komandose buvo kuriamos rinkiminės kalbos, rinkiminiai plakatai bei video, agituojantys balsuoti už tam tikrą kandidatą. Finalinio renginio metu vyko ir kandidatų debatai. Finalinis renginys viršijo lūkesčius dalyvių užsidegimu, įdėtu darbu bei pastangomis, jų iškalba, grupėse sukurtais rinkiminiais prisistatymais.

Projekte dalyvaujantis jaunimas turėjo galimybę dalyvauti Labdaros ir paramos fondo „G vaikų pasaulis“ organizuotame viešame renginyje Bėgimas „Plateliai 2015“ - įrodė asmeninius lyderystės gebėjimus, kovodami su varžovais bei nepasidavę ilgų distancijų bėgimo metu. 

Daugiau nuotraukų rasite 
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1000701933285474.1073741865.493549784000694&type=3

Projektą dalinai finansuoja 
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)