Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


2014 m. vasaros stovyklų maratonas

2014-10-09 12:55:39

Stovyklos „Draugai“ vasaros ruletė užsisuko birželio 9 d., kuomet Mažeikių „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje vykdėme dienos stovyklą mažiausiems mūsų draugams – pradinukams bei mažųjų padėjėjams – vyresnių klasių moksleiviams, ir taip tęsėsi iki pat rugpjūčio 24 d., įgyvendinant 7 pilnos paros stovyklos pamainas! Tai pirma tokia pilnai užimta vasara stovyklai „Draugai“, ir mes norime dar!

Šios vasaros metu savo atostogų savaitę ar dešimtadienį kartu su mumis leido 410 vaikų iš įvairiausių Lietuvos kampelių, užsienio lietuvių vaikai, vasarai grįžę į Lietuvą, bei grupė Lenkijos jaunimo, kurie į stovyklą „Draugai“ atvyko VšĮ Vaikų ir jaunimo centrui „Džiaugsmo slėnis“ laimėjus Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamą projektą „Būk aktyvus, būk visuomeniškas – būk naudingas“ (BEE active, BEE useful – BEE community“).

Vasara buvo pilna pačių įvairiausių veiklų ir įspūdžių. Ir vaikams, ir jų vadovams itin įsiminė žygiai į Pakutuvėnų vienuolyną, kur didžiąja atrakcija tapdavo nakvynė po atviru dangumi – neišbandyta ir itin puiki patirtis. Verta paminėti ir tai, jog daugumai stovyklautojų nakvynė palapinėse (ir ne šiaip kokiose, o didelėse kareiviškose) taip pat buvo naujas patyrimas.

Pamainų metu visi kartu ir šokome, ir dainavome, ir sportavome, mokėmės užsienio kalbų, užsiėmėme rankdarbiais, vaidinome, žaidėme žaidimus, diskutavome, maudėmės upėje, žaidėme vandens karą, dalyvavome viktorinose, kūrėme pasirodymus ir t.t. Veiklos buvo daug ir pačios įvairiausios!

Kaip ir kasmet, mūsų idėjos globėjas Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ prisidėjo prie stovyklos „Draugai“ vasaros veiklos, ieškant ir artenkant vadovus-savanorius, kurie dirbo su vaikais visų pamainų metu. Fondas siuntė daugiavaikių šeimų vaikus į stovyklos pamainas – kad jų vasara būtų įdomi ir įsimintina.

O savanorių šiemet buvo net 49! Dalis vadovų grįžta dirbti į stovyklą jau kelintus metus iš eilės, o kai kurie naujokai, išbandę save šiemet vienoje pamainoje, atvyko dirbti ir į antrą, ir į trečią pamainas. Džiaugiamės besitęsiančiomis draugystėmis! 

Šiemet turėjome ir vadovų-savanorių iš užsienio! Du mėnesius stovykloje praktiką atliko dvi studentės iš Prancūzijos – Sarah ir Dalila, kurios mokė vaikus prancūzų kalbos pradmenų bei prisidėjo prie kitų veiklų organizavimo ir vedimo.

Taip pat draugystės su Neilos Baumilienės šeima ir šeimos draugais dėka, stovykloje mėnesį savanoriavo Vilia Baumilaitė – Amerikos lietuvė, kuri į Lietuvą atvyko ne tuščiomis, o su sportine įranga išmokyti lietuvaičius Jungtinėse Amerikos Valstijose populiaraus sporto – lakroso. Vaikai buvo sužavėti nematytu sportu ir noriai treniravosi. Dėkojame Vilios šeimai ir šeimos draugams už finansinę paramą bei sportinę lakroso įrangą, kurią jie padovanojo stovyklai „Draugai“, o asmeniškai Viliai – už energiją, anglų kalbos pamokas vaikams ir puikų trenerės darbą.

Sulaukėme ir daugiau svečių! III-os pamainos metu stovyklą „Draugai“ aplankė Amerikos kadetai, kurie su vaikais praleido visą dieną: juos mokė ir su jais žaidė įvairius lauko žaidimus, mokė  rikiuočių, kartu žygiavo į Pakutuvėnų vienuolyną ir padėjo pastatyti kareiviškas palapines vaikų nakvynei. Kadetai nustebino – jiems labai patiko maistas! Kad mus visą vasarą skaniai maitino UAB „Lisitėja“ (Telšiai) – visų įvertintas faktas, džiugu, kad ir tolimos šalies jaunimas puikiai įvertina stovyklos „Draugai“ valgymo ypatumusJ. Su Amerikos kadetais draugaujame jau antra vasara iš eilės ir tikime, kad ši draugystė tęsis.

Po vasaros esame pilni įspūdžių bei gerų emocijų, už tai dėkingi mūsų stovyklautojams, suteikusiems begalę džiaugsmo, nuotykių ir įpučiantiems vaikiškumo :)

Po tokios puikios vasaros turime ilgą sąrašą žmonių ir įmonių, kuriems norime padėkoti:

-          UAB „Lisitėja“ – už patį skaniausią maistą visos vasaros metu;

-       Amerikos kadetų grupei (CULP - Lithuania - Team 6 - SOP Telsiai‏) – už apsilankymą III-oje stovyklos „Draugai“ pamainoje;

-         mūsų mylimai Neilai Baumilienei ir jos šeimai bei draugams – už įgyvendintą siekį padėti Lietuvos vaikams, už naujovę Lietuvoje – lakroso žaidimo sezonas tęsis 2015 m.;

-          UAB „Baltijos arsenalas“ – už paramą, įsigyjant kareiviškas palapines;

-          Telšių Naujamiesčio mokyklai – už nuolatinį bendradarbiavimą, palaikymą ir stovyklos vietą, į kurią vis norisi grįžti;

-         „Vičiūnų“ įmonių grupei (UAB „Plungės kooperatinei prekybai“) – už pasitikėjimą, palaikymą, gerus žodžius ir tvirtą finansinę paramą;

-         p. Nicolui Ortiz – už pasitikėjimą, palaikymą, gerą dvasią ir stiprią finansinę paramą;

-         UAB „Baltishes Haus“ – už finansinę paramą, kai jos ypač reikėjo;

-         UAB „Bigso“ – už šaunias dovanas vaikams ir vadovams;

-         UAB „Paliūtis“ – už 500 porų guminių batų; kad vaikučių kojos būtų sausosJ;

-         Bitininkui Rimantui Paulauskui – už žinias, įdomią paskaitą ir skanų medų;

-         UAB „Vigesta“ – už nuolatinį rūpestį ir galimybę skaniai maitintis;

-         UAB „Riestlita“ – už jau naktimis besisapnuojančius riestainius, jų tiek buvo daug;

-        Mažeikių „Jievaro“ pagrindinei mokyklai – už puikiai įgyvendintą idėją dienos stovyklos pamainą praleisti jų mokykloje;

-         Pakutuvėnų vienuolyno bendruomenei – už jaukią vietą po saule ir šiltą bendradarbiavimą;

-         Kavinei „Bella Napoli“ (Mažeikiai) – už skanų maistą vaikams ir dar skanesnes picas;

-         Krautuvėlei „Mažoji gryčia“ – už nuolatinį palaikymą ir galimybę skanauti įvairiausias arbatas;

-         UAB „Roventa“ – už draugystę, bendras mintis prieš TV kamerą ir „spyrį“ reklamuotis dažniau;

-         Mažeikių laikraščiui „Santarvė“ – už galimybę savo darbais pasidžiaugti su visais;

-         Žemaičių muziejui „Alka“ – už edukacines programas, kurias mielai kartosime;

-         Rotary klubui „Liberta“ – už nuolatinį bendradarbiavimą ir finansinę paramą;

-         „Norfos“ LPF – už gerus žodžius, palaikymą ir finansinę paramą;

-    Šiaulių miesto ir Telšių rajono vaiko teisių skyrių vadovams – už galimybę bendradarbiauti ir geras rekomendacijas;

-         Mažeikių raj. vaikų našlaičių globos namams – už nuolatinį bendradarbiavimą ir šiltas vaikų šypsenas;

-         Arūnui Raudoniui – už akustinį koncertą Pakūtos medžių apsuptyje;

-         Rokui Gražiui (Rokučiui) – už draugystę per muziką, darbą su vaikais ir šmaikščias mintis;

-      Visiems savanoriams vadovams (žiūrėti www.stovykladraugai/vadovai) – už nuoširdų darbą su vaikais. Jūs nerealūs!

-         LPF „G vaikų pasaulis“ komandai – Gabrielei, Gedvilei, Kristinai – už aukštai iškeltą veiklos kartelę, už vaikų šypsenas ir jų norą čia grįžti.

Ir dar kartą visiems visiems – MES NORIME DAR!  Artėja 2015 metų sezonas!.......

Visas nuotraukas galite rasti apsilankę https://www.facebook.com/stovyklaDraugai
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)