Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Ekologija ir gamta tampa vis artimesnė Europos jaunimui

2016-11-16 16:48:19

Vasara – geriausias laikas būti gamtoje, atrasti jos grožybes, mėgautis jos gėrybėmis ir kalbėti apie ekologiją! :) 

Jaunimas iš Lietuvos ir Latvijos liepos viduryje susitiko Plateliuose įgyvendinti Erasmus+ programos dalinai finansuotą projektą “Eco-friendly Youth” ir atrasti Žemaitijos nacionalinio parko grožį. 

Suplanuotos veiklos buvo tiesiogiai nukreiptos į pagrindinių tikslų įgyvendinimą. Ekologijos problemos aptarimas, gamtos harmonijos pajautimas ir supratimas, pagarba supančiai aplinkai, mokymasis rūšiuoti atliekas, pažintis su įvairiais antrinių atliekų panaudojimo būdais - tai tikslai, dėl kurių ir buvo vykdomas projektas, organizuojamos veiklos. Veiklos buvo planuojamos taip, kad, dalyvaudami jose, dalyviai ugdytų kompetencijas per patyrimus, komandinį darbą, mokytųsi diskutuoti, reikšti mintis. Jaunimas buvo ugdomas per tarpkultūrinį bei tarpasmeninį bendravimą; šalies, jos kultūros pažinimą; per kūrybinius užsiėmimus, diskusijas, žaidimus, kalbos mokymąsi, video medžiagos panaudojimą.

 

Viena iš lietuvių grupės vadovių Eglė lanko gamtininkų būrelį, domisi gamta, gyvūnais, ekologija, tad turėjo daug kuo pasidalinti su projekto dalyviais. Veiklų pagyvinimui net atsivežė savo auginamus tarakonus bei jų lenktynių trasą. Tai itin sudomino jaunimą, jie nepabijojo didelių tarakonų paimti į rankas ir suorganizuoti jų lenktynių (video: https://www.facebook.com/pg/stovyklaDraugai/videos/?ref=page_internal). Taip pat Eglė atsivežė ir mikroskopą, kuriuo dalyviai galėjo stebėti iš ežero parsineštus vandens mėginius ir vandenyje gyvenančius mikrobus. 

 

Žygiai po Žemaitijos nacionalinį parką suartino su gamta, davė galimybę pasimėgauti gamtos gėrybėmis - žygiuodami po mišką (žygio aplink Platelių ežerą metu nuėjome apie 26 km!), jo lankytinas teritorijas, ragavome miško aviečių bei mėlynių, maudėmės Platelių ežere, grožėjomės nematytomis vietovėmis, švarinome aplinką, stebėjome aplinką iš apžvalgos bokšto, kurį lankėme net ir paryčiais, kad pasitiktume saulę.

 Vykdėme ir sveikatingumo dieną, norėdami jaunimą paskatinti rūpintis ne tik gamta, bet ir savo sveikata. Partnerių latvių organizacijos atstovai atvyko pusdieniui pravesti veiklas, kurių metu matavomės savo kraujospūdį, kūno masės indeksą bei tikrinome pulsą. Išvada - daugelio dalyvių pulsas gan žemas, tad buvo rekomenduota rytą pradėti aktyvia mankšta, kuri suaktyvintų kraujotaką ir išstumtų mieguistumą.

Projekto metu kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai realizavo savo idėjas, sumanymus ir pasinaudodami fantazija "prikelė" naudojimui nebereikalingas kartonines dėžes, o sukurtus daiktus demonstravome Platelių daugiafunkciame centre.

Taip pat grupėse kūrėme ekologiškas kompanijas bei jų reklamas, kurios ne tik skatino galvoti apie ekologiškai atsakingas įmones, bet ir skatino jaunimo kūrybiškumą.

 

Šis projektas suteikė galimybę jauniems žmonėms susipažinti su kita kultūra, pagerinti socialines ir asmenines kompetencijas, mokytis atsakingai žiūrėti į gamtos išteklių naudojimą bei išsaugojimą, ugdė įprotį rūšiuoti atliekas bei taupyti vandenį, elektrą.

Projekto akimirkas galite pamatyti čia:

https://www.facebook.com/pg/stovyklaDraugai/photos/?tab=album&album_id=1200888686600130
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)